Sreda, 20. Junij 2018
   
baner.gif


V spomin: Slavko Cener (1955 - 2017)

zalni

»Življenje se je izteklo...
Glas se je stišal in umiril, misel je obstala pred nerešljivo skrivnostjo. »

 

Kako težko je v besedo ujeti dušo plemenitega človeka, izpostaviti vse dobro, kar bomo za vedno nosili s seboj tisti, ki smo tebe Slavko poznali...

Kako se posloviti od tebe dragi svetniški kolega, soustvarjalec življenja v romski skupnosti Vanča vas- Borejci; kako doumeti to nerazumljivo težko tišino, ki se je vsilila v naša srca?

Z veliko žalosti v srcu stojimo tu na domačem pokopališču, da se poslovimo od tebe spoštovani Slavko. Huda bolezen, s katero si se boril v teh letih je pokazala svoj pravi obraz. Premagala je tvoje telo in tvoje srce. Tvoja prezgodnja smrt nas je zelo prizadela, saj smo poznali tvoj značaj, poznali smo te kot dobrega, odločnega in razumevajočega človeka.

Ena od najhujših stvari, ki se nam lahko zgodi v življenju, je smrt ljubljene in drage osebe. Globoke rane, ki jih je pustila  izguba v srcih tvojih domačih in najdražjih se bodo dolgo vrsto let poskušale zaceliti, a pozabljen nikoli ne boš.
Koliko dobrega, plemenitega je bilo v tebi, dragi Slavko. Tvoja močna volja, tvoj optimizem so bili tvoji zvesti spremljevalci, kamor koli si prišel, kjer koli smo se srečevali.

Poleg skrbi za svojo družino, si si našel čas za delovanje v lokalni skupnosti, nogometnem klubu Roma, Romskem društvo Čapla in še bi lahko našteval. Skozi celotno tvoje delovanje, so bile vodilne misli moto tvojega delovanja, če se lahko tako izrazim, boljše življenje celotne romske skupnosti v Sloveniji, še posebej domače romske skupnosti Vanča vas – Borejci, čim boljše sožitje z večinskim prebivalstvom, ter poudarek na večji izobraženosti romske skupnosti.

Ne vem katero področje je bilo pri tebi na prvem mestu, a najine poti so se prvič križale pred 20 leti, ko sva se srečala pri delu v naši lokalni skupnosti. Zadnje štiri mandate si zelo aktivno deloval kot član občinskega sveta Občine Tišina. Kot svetnik romske skupnosti si vedno poudarjal aktivno vključenost romske skupnosti v delovanje lokalne skupnosti. Vseskozi si bil prisoten pri delu vaškega odbora romske skupnosti Vanča vas – Borejci, katerega si več mandatov tudi vodil. Aktivno si sodeloval v mnogih komisijah in odborih pri Občinskem svetu Občine Tišina. Marsikaterega pa si tudi zelo uspešno vodil kot njegov predsednik.

Tvoja pot te je vodila tudi v Zvezo Romov Slovenije in v Vladno komisijo za romska vprašanja, kjer si se kot član, vseskozi zavzemal za aktivno reševanje romske problematike.

Ko sem v zadnjih 6 letih bolj aktivno spremljal tvoje delo, preko moje funkcije, sem dobil potrditev, kako mora delovati svetnik, ne samo kot romski svetnik.

S svojim prizadevanjem si vedno izpostavljal dobrobit svoje domače občine – Občine Tišina. Tvoje delovanje je bilo usmerjeno v dvig njenega,  hitrejšega napredka, kjer se ne sme pozabiti na romsko skupnost. Da podkrepim svoje besede o tvojem uspešnem delu, moram omeniti, da si za svoje prizadevanje in delo v lokalni skupnosti s strani Občine Tišina prejel  Zlato plaketo  v letu 2001 in Zahvalno listino občine za leto 2005.

Vsekakor tvoje delovanje ni bilo vezano samo na delo v lokalni skupnosti. Čutil si potrebo po negovanju, ohranjanju in širjenju romske kulture saj si bil med glavnimi ustanovitelji Romskega društva Čapla. Da društvo uspešno deluje na kulturnem področju v občini Tišina in izven njenih meja, je prepoznala tudi občina Tišina ter je društvu pod tvojim vodstvom podelila Zlato plaketo občine Tišina za leto 2006.

Največje osebno zadovoljstvo in veselje ter radost pa si imel, po mojem mnenju, pri delu na športnem področju, ki se je skozi leta prepletalo v domačem nogometnem klubu Roma, ki si ga mnogo let tudi uspešno vodil. Tvoje aktivno delo na področju športa, predvsem nogometa je prepoznala tudi država Republike Slovenija, ki ti je v letu 2010 za tvoje več kot 30-letno delo na tem področju podelila Bloudkovo plaketo za življenjsko delo v športu. To priznanje ima zelo malo športnih delavcev v Pomurju kaj šele v naši občini.

Spoštovani Slavko!

Spominjali se te bomo kot človeka, ki se je vedno zavzemal za to, da bi skupaj izpeljali še več projektov, ki bi bili v dobrobit razvoja naše celotne občine, zato nam je danes še posebej hudo.

Dragi Slavko, veš človek res gre, to, kar pa je naredil pa ostane. Zato se ti zahvaljujem v tvojem stilu, kratko, direktno, brez leporečja, hvala ti Slavko za vse kar si naredil za našo občino Tišina in tvojo romsko skupnost Vanča vas – Borejci.

Počivaj v miru! 

V svojem imenu in v imenu Občine Tišina, izrekam domačim,  vsem sorodnikom  in celotni romski skupnosti Vanča vas – Borejci,  iskreno in globoko sožalje.

 

 

 

 

 

 

Obvestila

 • Zbirni center Petanjci
 • Občinska blagajna
 • iObčina

Sporočila za javnost

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
 • 32
 • 33
 • 34
 • 35
 • 36
 • 37
 • 38
 • 39
 • 40
 • 41
 • 42
 • 43
 • 44
 • 45
 • 46
 • 47
 • 48
 • 49
 • 50
 • Lokalne volitve 2014 - Občina Tišina
 • FB stran Občine Tišina
 • E-občina
 • E-uprava
 • E-vem
 • Gospodarska zboranica Slovenije
 • Lex Localis
 • Osnovna šola Tišina
 • Vlada Republke Slovenije